Hakkımızda

Merhaba Değerli Okurlar,

“Geri dönüşüm”, dünyanın geleceği için önemli bir başlık. İnsanlık ihtiyaçları çerçevesinde; tekstil sektöründen gıda sektörüne; otomotiv sektöründen kimya sektörüne pek çok alanda plastik ve türevlerini kullanıyor. Kullanılan ürünlerin atık haline gelerek doğaya salınması ve doğada çözünerek yok olma süresi ise insanlığın önünde ciddi bir sorun olarak duruyor.
Soruna çözüm niteliğinde; plastik atıkların toplanarak geri dönüşümü ve doğada çözünebilen biyoplastik üretimi konusunda da çalışmalar aralıksız sürüyor. Bilim insanları yenilikleri ve keşifleri kovalarken, dünya devletleri ve sivil toplum kuruluşları da hem plastik sektörünü hem de geniş kitleleri uyandıracak bilinçlendirme çalışmaları ve kurallarla bu harekete dahil oluyor.

Kısacası, Geridönüşüm Plastik ve Ambalaj Dergisi için; Plastik ve Geri dönüşüm Sektörü hakkında araştırılacak ve aktarılacak çok şey var.

Geri dönüşüm sektörü için hazırlanmış yeni dergimiz ile karşınızdayız. “Geridönüş Plastik ve Ambalaj Dergisi” sektöre merhaba derken, sektör temsilcilerini buluşturan bir platform olma misyonuna sadık kalıyor ve birbirinden değerli firmaları, yetkililerinden dinlediğimiz röportajları okumanız için sizlere servis ediyor.

Geridönüş Plastik ve Ambalaj Dergimiz ile piyasaya “merhaba” diyoruz.
Keyifli okumalar