AKY TECHNOLOGY BAKLİYAT SEKTÖRÜNE PAKETLEME MAKİNELERİ ÜRETİYOR

Aky Technology, paketleme makineleri, paletleme robotu, taşıma ekipmanları ile plastikte geridönüşüm işleminde kullanılmak üzere renk ayırma makineleri geliştirerek imal ediyor. Mersin- Tarsus 2. Organize Bölgesi’nde fabrika alanı bulunan AKY Technology, %100 yerli üretim makine ve ekipmanları 5 kıtaya ihraç ediyor.

AKY Technology Hakkında

Hububat, bakliyat, kuruyemiş, tohum ve yağlı tohum alanında yüzde 100 yerli üretim eleme- temizleme- paketleme ve taşıma makineleri geliştirerek imal eden AKY Technology, sektöre teknolojik çözümler sunuyor.

Tarladan gelen natürel ürünün temizlenme aşamasından, paketleme aşamasına kadar tüm süreçleri yürüten dev ölçekli tesisler kurduklarını söyleyen AKY Technology İcra Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek, en kısa sürede en iyi sonuç için çalıştıklarını vurguladı. 2015 yılında Mersin’de kurulan AKY Technology’nin, elemeden paketleme işine kadar; bakliyat, hububat ve kuruyemiş sektöründeki tedarikçi, imalatçı ve sanayicinin teknolojik çözüm ortağı olduğunu belirtti.

Gökmen Akyürek “Ürün markete ulaştırılana kadarki süreçte, ihtiyaç duyulan makinelerin tümünü üretebiliyoruz. Natürel ürün tarladan tesise ulaştırılarak son teknoloji eleme, temizleme, seçme ve sınıflandırma makineleri ile pakete hazır hale getiriliyor. Ürün pakete, paket kutuya, kutu koliye, koli robot ile palete giriyor” dedi.

AKY Technology’de Üretilen Makineler ve Üretim Kapasitesi Hakkında

Mersin- Tarsus 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 25 bin metrekare alan üzerinde, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan AKY Technology’nin, 2015 yılının Ocak ayında resmen kurulduğunda, 6 çalışanı olmasına karşılık, bugün istihdam sayısının 350’ye ulaştığını ifade eden Akyürek, “AKY Technology çatısı altında, ortalama 350 farklı makine ve ekipman üreterek, yılda 150 anahtar teslim tesis projesini hayata geçirebilecek kapasiteye sahibiz” diye konuştu.  Geniş bir ürün skalası ile birlikte geniş bir satış ağına da sahip olduklarının altını çizen Akyürek, Türkiye’nin neredeyse bütün şehirleri ile Dünya’nın 5 kıtasında 60’ı aşkın ülkeyle ticaret yaptıklarını kaydetti. “Bakliyat makinaları alanında lider olan Alman, Danimarkalı ve Avusturyalı şirketlere rakip olmuş durumdayız. ABD’de de şirketimiz bulunuyor. Bu alanın önemli İspanyol firması Jubus üretimini durdurdu. Onlar için üretim yapıyoruz ve ortak markamızla piyasaya sunuyoruz. Şu anda 60 ülkeye ihracat yapıyoruz ve bu sayı her geçen gün artıyor. Temsilciliklerimizi de artıracağız” dedi.

AKY Technology, Bakliyat Sektörüne Paketleme Makineleri Üretiyor

Bakliyat alanında paketlemenin önemine değinen ve paketleme makineleri imal ettiklerini sözlerine ekleyen Akyürek, “Paketleme makineleri alanında, 2019 yılında yüksek performans ile çalışıyoruz. Bu alanda özenle çalışan yepyeni bir kadro ile paketleme makineleri üretiyoruz ve hedefimiz, Avrupa’da bu alanda da söz sahibi olmak…” dedi.

AKY Technology bünyesinde üretilen paketleme makineleri hakkında bilgi veren İcra Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek, paketleme işleminde öncelikli özelliğin “hız” olduğuna dikkat çekti ve son teknoloji paketleme makinelerinde hızı yakaladıklarını vurguladı. Özellikle AKY Platinum 52, Quadro 52A Platinum ve AKY HSP 42 Continuous makineleri hakkında teknik bilgiler paylaştı.

AKY 52 Platinum Dikey Paketleme Makinesi ile Paketleme işleminde hızlı iş, temiz iş

Gökmen Akyürek, “AKY Technology, bünyesinde çeşitli paketleme ve çuvallama makinelerini imal ediliyor. Bu makinelerden biri olan“AKY52 Platinum Dikey Paketleme Makinesi” kolay ara yüzü ve dokunmak kullanıcı paneli ile kullanım kolaylığı sağlıyor. 2 servo motor ile çalışan makine, dur- kalk mekanizmasıyla hızlı iş çıkarıyor. Serve kontrollü yatay çene ve ambalaj çekme teknolojisi ile dakikada 120 adet paket yapabilme kapasitesine sahiptir. Tüm aksamları paslanmaz çelik ve alüminyumdan imal edilen makine, gıda standartlarına uygundur. Serve motor film çekme sistemiyle ulaşılan maksimum hızlarda kayış kaymalarını engellemek için kullanılan vakum teknolojisi mevcuttur. Yastık ve körük tipi ambalaj yapabilen makine 2,5 kg’a kadar ürün paketlemesine olanak sağlar.

Quadro 52A Platinum, Kuruyemiş Sektörünün Vazgeçilmezi

Quadro 52A Platinum, endüstriyel patentli tasarımıyla kalitesini tescillemiş, istikrarlı çalışan tam otomatik bir paketleme makinesidir. Kuruyemiş Sektörünün en çok tercih ettiği Quadro 52A Platinum Paketleme Makinesi yastık ve körük tipi ambalaj yapabilmesi ile başka birçok sektöre de hitap etmektedir. Dikey yapısı ile kullanım kolaylığı sağlayan teknoloji, yüzde 90 oranında paslanmaz çelikten üretilmiştir. Kaliteli ve güçlü elektrik parçalarından oluşan Quadro 52A Platinum, yeni model şekillendirici sayesinde mükemmel paketlemektedir. Ayrıca, iş güvenliği ve malzemelerin korunması için de mükemmel bir alarm sistemine sahiptir. Makine; yastık paket, körük paket ve quadro paket, çene delme, euro slat delik özellikli paketleme yapabilmektedir.

AKY HSP 42 Continuous, Dakikada 120 Paket

Kolay ara yüzü ve dokunmatik kullanım paneliyle kullanıcısı için işleri kullanıcısı için kolaylaştırmaktadır. 3 servo motor ile çalışan makine sürekli (continuous) hareket sistemiyle dakikada 140 paket yapabilme kapasitesine sahiptir. Servo kontrollü yatay çene ile kendi kategorisindeki en hızlı makine olma iddiasındadır. Tüm aksamları paslanmaz alüminyum olan ve gıda standartlarına uygun olan AKY HSP Continuous, otomatik ambalaj takip sistemiyle ambalaj kaymalarını algılayıp otomatik olarak pozisyonlama yapabilmektedir. Ayrıca servo motor film çekme sitemi ile maksimum hızlara ulaşmaktadır. Kayış kaymalarını engellemek için kullanılan vakum teknolojisine de sahiptir.

Özlem Kaplan Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir